Страницы

Майстер клас

Пряма пропорційна залежність. 6 клас

Наш дружній колектив!

Наш дружній колектив!

Додавання і віднімання натуральних чисел. Розв’язування задач і вправ. Контрольна робота.

МАТЕМАТИКА 5
УРОК №11-12
Тема: Додавання і віднімання натуральних чисел. Розв’язування задач і вправ. Контрольна робота.
Мета: систематизувати основні знання учнів про додавання і віднімання натуральних чисел; перевірити, як учні засвоїли теоретичний матеріал та як вміють застосовувати його на практиці; перевірити знання і уміння, набуті учнями під час вивчення тем «Натуральні числа», «Порівняння натуральних чисел», «Додавання і віднімання натуральних чисел»; оцінити досягнення кожного учня в опануванні перелічених тем; розвивати розумові операції, вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, класифікувати, розмірковувати за аналогією; розвивати творче мислення; виховувати волю, почуття, духовні потреби і мотиви діяльності.
Обладнання: мультимедійна презентація, картки.
ХІД УРОКУ
1. Мотивація.
         Реклама математики
 - Якщо ви дійсно хочете бути переможцем – урок математики для учнів, здатних потурбуватись про себе!
 - Змінюється все – досконалість математики незмінна! Відчуй задоволення від досконалості!
 - Понад 70 тисяч думок щодня! Відведи кілька з них на математику – і ти не пожалкуєш!
 - Математика – це там, де весело!
 - Тільки «Математика» - насолода та успіх!
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні на уроці ми з вами будемо продовжувати працюватися з натуральними числами. А чим саме ми будемо займатися на уроці, ви здогадаєтесь після виконання наступного завдання.
На дошці запис:
+;  ?;  -;  *.
<    >  ◊ =
 - Який із записаних знаків в І рядку зайвий? Чому?
 - Яку загальну назву мають знаки, що залишились? (Знаки математичних дій)
 - Які знаки зайві у ІІ рядку? Чому?
 - То чим ми сьогодні будемо займатися на уроці?
 - Виконувати дії з натуральними числами треба вміти для того, щоб розв’язувати практичні задачі в повсякденному житті, а також для подальшого вивчення математики й інших предметів: фізики, хімії, економіки тощо.
 - Для того, щоб добре виконувати дії над натуральними числами, треба постійно тренуватися. Ці тренування допоможуть вам успішно виконати контрольну роботу, а в старших класах ці вміння знадобляться і на екзаменах.
3. Актуалізація опорних знань
1. Прочитайте числа: 34 891,13 240, 10 101, 937 896, 1 342 789, 5 834 541, 1 001 102.
2. Інтелектуальна розминка
 - Продовж числовий ряд:    1, 3, 6, 10, 15, …(21, 28, 37, 47, 58, 70, …)
 - Поясніть закономірність, яка використана при побудові числового ряду.
 (+ 2, + 3, +4, і т.д.)
     3. Назвіть порядок дій: а) 32 + 204 ∙ (739 – 147) : 8;
б) (41 201 – 305 : 35) + 21 ∙ 3;
в) 4235 + (4121 : 21 – 42 ∙ 590).
3. Закріплення матеріалу
         №1. Виконайте дії:
а) 57369 + 2947 = 60 316
б) 97343 – 2089 = 95 254
в) 12323 + 3059 = 15 382
г) 5220 – 145 = 5075
д) 49 ∙ 23 + 3920 : 28 = 1127 + 140 = 1267
4. Усна колективна робота
         1. Обчислюємо ланцюжком
         2. Вкажіть в запропонованих  рядах чисел натуральний ряд:
1,  3,  5,  7…        0,  1,  2,  3…        1,  2,  3,  4…
 - Чому?
Які числа називаються натуральними? (Натуральними називаються числа, які використовуються при лічбі предметів. N — позначення множини натуральних чисел.)
 - Сформулюйте властивості ряду натуральних чисел. (1. Починається натуральний ряд з числа 1. Це число є найменшим числом натурального ряду. Найбільшого натурального числа не існує. 2. За кожним числом натурального ряду йде цілком визначене натуральне число. 3. Кожному числу натурального ряду, крім 1, передує цілком визначене натуральне число.)
 - Яке найменше і найбільше натуральне число? (Найменше натуральне число — одиниця, а найбільшого не існує.)
         3. Вкажіть число вісімнадцять мільйонів три тисячі сто сімдесят п’ять:
183 001 75
18 003 175
1 831 750 0
         4. Виберіть й вкажіть правильний варіант відповіді:
10 км. 15 м = ?
1015 м
10 015 м
10 150 м
5. Закріплення матеріалу
         №2. Знайдіть значення числового виразу:
(9810 : 9 – 7560 : 7 + 290) ∙ 4  = 1200
1)  1090
2)  1080
3)  10
4)  300
5)  1200


6. Творчі завдання
         Розгадайте кросворд



 Д





 К



 О

 Ч

 С

 В
 К
 В
 О
 Д
 Д
 И
 Н
 А
 Т
 А
 Л
 І
 Д
 А
 Е
 С
 А
 Н
 И
 Д
 А
 Д
 И
 Н
 С
 Л
 Т
 Т
 С
 Р
 С
 Р
 Н
 О
 Я
 О
 У
 И
 Я
 А

 І

 К
 Т

 Р
 М
 Ч
 Т

 З


 К

 А
 Е
 А


 О


 И

 Л
 Т



 К




 Ь
 Р








 Н









 І













1. Група з трьох цифр у запису   багатоцифрового числа.
2. Частина прямої, обмежена з двох сторін.
3. Найменше натуральне число.
4. Компонент дії додавання.
5. Назва другого розряду класу одиниць
6. Основне поняття в математиці.
7. Назва чисел, які використовуються при лічбі предметів.
8. Одиниця вимірювання довжини.
9. Найменше чотирицифрове число.
10. Чотирикутник, у якого всі сторони рівні.
7. Закріплення матеріалу
         №3 Розв’яжіть задачу. Вершник проїхав 80 км за 5 год.  Скільки  часу  витратить на  дорогу мотоцикліст, якщо його швидкість на 24 км/год більше, ніж швидкість вершника?
Розв’язання:
1)  80 : 5 = 16 (км/год) - швидкість вершника
2)  16 + 24 = 40 (км/год) - швидкість мотоцикліста
3)  80 : 40 = 2 (год)
Відповідь: 2 години витратить на дорогу мотоцикліст.
8. Усна колективна робота
1. Виберіть правильну відповідь, порівнявши числа.
815 771 > 816 331
815 771 < 816 331
815 771 = 816 331
2. Виберіть правильну відповідь, порівнявши величини.
5км 10м > 5000м 5км 10м < 5000м
5км 10м = 5000м
3. Виберіть правильну відповідь, порівнявши величини.
4год > 240хв        4год < 240хв
4год = 240хв
4. Знайди та виправ помилки в записах:
233  >  230  8247  <  8247        7777  =  77 777     12 015  > 12 105
5. Скільки трикутників на малюнку? (13)
9. Закріплення матеріалу
№3 Розв’яжіть задачу.  З   150 кг   молока отримують 6 кг масла. Скільки кілограмів молока знадобиться, щоб отримати 32 кг масла?
Розв’язання:
1)  150 : 6 = 25 (кг) - молока для 1 кг масла
2)  2532 = 800 (кг)
Відповідь: 800 кг  молока  знадобиться, щоб отримати  32 кг  масла.
10. Навчальний    тест
1. (1 б.) Запишіть цифрами число: вісім мільярдів дев’ять тисяч сім.
А) 897;                        Б)8 009 007;  В) 8 090 000 007;      Г) 8 000 009 007.
2. (1 б.) Яка цифра записана в розряді сотень класу тисяч у числі   456 178?
А) 1;  Б) 7;  В) 6;  Г) 4.
3. (1 б.) Який знак треба поставити замість зірочки  12 369 * 12 371?
А) >; Б) <;  В) =;   Г)Визначити неможливо.
4. (1 б.) Запишіть найбільше чотирицифрове число, у запису якого використані цифри 7, 9, 1, 0, які не повторюються.
А) 7910;  Б) 1079;  В) 9710;  Г) 9701.
5. (1 б.) Яке з наведених чисел перетворює нерівність х + 42 < 654 на правильну числову нерівність?
А) 612;   Б) 418;  В) 615;   Г) 904.
6. (1 б.) Виконайте віднімання 33 000 251 – 6 691 893.
А) 26 308 358;   Б) 27 308 359; В) 36 308 358;   Г) 26 308 359.
7. (1 б.) Розв’яжіть рівняння: х – 187 = 453.
А) 266;   Б) 267;   В) 640;   Г) 650.
8. (2 б.) Обчисліть значення виразу: 64 362 + 15 819 – 40 237.
А) 29 944;                 Б) 39 944
В) 39 044;                 Г) 40 004.
9. (2б) У новому будинку 206 двокімнатних квартир, а трикімнатних – на 34 менше, ніж двокімнатних. Скільки двокімнатних і трикімнатних квартир у будинку?
А) 240;   Б) 446;   В) 172;   Г) 378.
11. Підготовка до контрольної роботи
Тест
1.    Яка цифра записана в розряді сотень числа 126438?
а) 6;               6)4; в) 3;               г) 2.
2.    Скільки мільйонів має число 2 040 002?
а) сорок;       б) нуль;             в)чотири;     г)два.
3.    Яке натуральне число передує числу 5 100?
а) 5 009;        б) 5 199;       в) 5 999;        г) 5 099.
4.    Яке найбільше п'ятицифрове число можна записати цифрами 0 і 8?
а) 88 880;      б) 80 000; в) 88 088;      г) 80 008.
5.   Яке з чисел найбільше: 3, 8, 87, 5, 78, 21,13?
а) 78;             б) 87;         в) 3;               г) 78.
6.    Який знак треба поставити замість зірочки:
23 548*23 555?
а) >;               б) <;            в) =;               г) >.
7.    Які з чисел 100,  250,  200,  150 є розв'язками нерівності х + 324 > 520?
а) 100 і 250;   б) 250 і 200;   в) 200 і 150;   г) 150 і 100.
8.    Який корінь має рівняння х — 37 = 50?
а) 37;             б) 50;       в) 87;             г)13.
9.    Якому числу дорівнює сума чисел 232 і 5 323?
а) 5 555;        6)4 555; в) 7 445;        г) 7 643.
10. При якому значенні а рівність а + 2а = 2 є правильною?
а) 1; б) такого значення не існує;       в) 0;       г) 2.
Завдання
1. Запиши цифрами числа:
а)  п'ять тисяч триста двадцять сім;
б) сімдесят чотири мільйони двадцять три тисячі триста;
в) чотириста три мільярди двісті один мільйон п'ятнадцять
2.       Порівняй числа:  а) 783 і 873;    б) 33 654 і 33 456.
3. Виконай дії:    а)35 601+21085;     б)987 753-254 421.     
4.  Обчисли значення виразу:
а) 458 456 - 221 342 + 21 112;
б) 8 000 654 - 2 341 - 2 100 154
5. Відніми від одного мільйона:
а) найменше шестицифрове число, усі цифри якого однакові;
б)  найбільше шестицифрове число, усі цифри якого різні.
6. У Тані було 19 цукерок, у Каті - на 7 цукерок більше, ніжу Тані, а у Віті - на 12 цукерок менше, ніж у Тані і Каті разом. Скільки всього цукерок було у дітей?
7. Як зміниться:
а) сума двох чисел, якщо кожен з доданків збіль­шити на 70;
б) різниця, якщо зменшуване і від'ємник змен­шити на 15?
12. Підсумок уроку
- Що на уроці було головним? Що було цікавим? Що нового сьогодні дізналися? Чому навчилися?
- Спасибі вам, діти, за урок!
13. Домашня робота
Тест
1.    Яка цифра записана в розряді сотень числа 198546?
а) 9;               б) 8;         в) 5;               г)4.
2.    Скільки мільйонів має число 3 208 003?
а) два;           б) нуль;    в) вісім;         г) три.
3.    Яке натуральне число передує числу 7100?
а) 7 009;        6)7 101; в) 7 999;        г) 7 099.
4.    Яке найменше п'ятицифрове число можна записати цифрами 0 і 6?
а) 66 660;      б) 60 000;      в) 66 066;      г) 60 006.
5.    Яке з чисел найбільше: 13, 27, 55, 78, 44, 75, 31?
а) 55;             б) 44;       в) 75;             г)78.
6.    Який знак треба поставити замість зірочки:
83 333*82 999?
а) >;               б) <;        в)=;               г)>.
7.    Які з чисел 100,60,20,180 є розв'язками нерівності х + 485 > 550?
а)100 і 20;     б) 100 і 180;                в) 60 і 100;    г) 20 і 60.
8.    Який корінь має рівняння х - 70 = 33?
а) 47;             6)37;         в) 33;             г) 103.
9.    Якому числу дорівнює сума чисел 5 311 і 498?
а) 5 809;        6)10 291; в) 5 709;        г) 5 889.
10. При якому значенні а рівність а +2а = 2а — а є правильною?
а) 1;   б) такого значення не існує;   в) 0;    г) 4.
Завдання
1. Запиши цифрами числа:
а) двісті вісім тисяч шість;
б) тридцять мільйонів дві тисячі вісім;
в) чотириста вісім мільярдів три мільйони шість
2. Порівняй числа: а) 963123 і 964123; б) 9880987 і 9088 987.
3. Виконай дії: а) 74 025 + 18 994;    б) 2 456 369-324 157.                    
4.  Обчисли значення виразу:
а) 908 101 + 121 749-193 087;
б) 5 300 050 - 1 989 - 3 902 967.
5. Відніми від двох мільярдів:
а)  найбільше дев'ятицифрове число, всі цифри якого однакові;
б) найменше дев'ятицифрове число, всі цифри якого різні
6. Сума трьох доданків становить 78. Перший дода­нок дорівнює 50, другий - на 31 менший від нього. Знайди третій доданок
7. Як зміниться:    а) сума двох чисел, якщо один з доданків збіль­шити на 24, а інший - на 16;
б) різниця, якщо зменшуване збільшити на 17, а від'ємник збільшити на 10?


Комментариев нет:

Отправить комментарий