Страницы

Майстер клас

Пряма пропорційна залежність. 6 клас

Наш дружній колектив!

Наш дружній колектив!

Порівняння раціональних чисел математика 6 клас

Урок 71
Тема уроку. Порівняння раціональних чисел
Мета уроку: відпрацювати навички порівняння раціональних чисел. Розвивати вміння  порівнювати будь-які  раціональні числа. Розвивати уважність. Виховувати наполегливість, культуру запису в зошитах.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань
Тестова робота на визначення справедливості
математичних тверджень. Учням видаються картки з табличкою,
у якій вони ставлять «+», якщо твердження є правильним, або
«–», якщо твердження є неправильним. Кожне завдання оціню-
ється в 1 бал.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12













Тестова робота
1. Із двох чисел меншим є те, зображення якого на координатній
прямій розташоване ліворуч (+).
2. Із двох від’ємних чисел більшим є те, модуль якого більший(–).
3. Будь-яке додатне число є більшим від 0. (+)
4. Будь-яке від’ємне число є меншим за 0. (+)
5. Будь-яке від’ємне число є більшим від додатного. (–)
6. Твердження, що a — від’ємне число, можна записати у вигляді
нерівності так: a > 0 . (–)
7. Нерівність x  0 можна прочитати так: x — недодатне число.
(+)
8. Ц ілими числами, що задовольняють умову −2  a  2, є числа
–2; –1; 1; 2. (–)
9. Відомо, що a < 0, b > 0, c > b, тоді c > a . (+)
10. Якщо a і b відємні числа і a < b, то a > b . (+)
11. Якщо m і n — від’ємні числа, то m > n . (+)
12. Натуральними числами, що задовольняють умову a 4 , є чис-
ла 0; 1; 2; 3; 4. (–)
II. Закріплення засвоєних навичок і вмінь учнів
Робота з більшістю учнів біля дошки; учням з високим
рівнем підготовки пропонується створити творчу групу і виконати
завдання на картці.
Номера в підручнику:




Письмові вправи
С 1. Порівняйте числа:
а) –2,9 і –1; б) 0 і –6; в) 0 і 6,5; г) –1,3 і –1,39.
2. Замініть зірочку на цифру так, щоб отримана нерівність була
правильною:
а) −3,04 < −3,*2 < −2,89; б) −8,13 < −8,*7 < −8,05.
3. Розташуйте в порядку спадання числа: –0,52; 0,4; –2,2; 5,2;
−7 ; − 1
3
; −(−10).
Д 1. Порівняйте числа:
а) –1,5 і −1
5
6
; б) –1,8 і −1
13
20
.
2. Знайдіть усі цілі числа, що задовольняють кожну з нерівно-
стей:
а) −3 < x < 2 і x < 0; б) −10 < x <1 і x > −2.
3. Зобразіть на координатній прямій безліч чисел, які задоволь-
няють нерівність:
а) x > 4 ; б) x 1; в) x > 2 .
4. Між якими сусідніми цілими числами стоїть число:
а) –3,75; б) –0,73; в) −1
1
7
; г) −6
7
15
Відповідь напишіть у вигляді подвійної нерівності.
Математичний диктант
Учні пишуть диктант під копірку.
Запишіть у вигляді нерівності речення.
а) –6,4 — від’ємне число;
б) 17,3 — додатне число;
в) x — додатне число;
г) a — від’ємне число;
д) b — недодатне число;
е) число c є меншим за 3 або дорівнює 3;
ж) число x не менше за 10;
з) число y не більше від 5;
и) число m є більшим від 5 або дорівнює5;
Картка для творчої групи
1. Зобразіть на координатній прямій безліч чисел, які задоволь-
няють нерівність:
а) 3 < |x|  6; б) 3 < |x +2|4 .
 2. Визначте, чи є правильним твердження:
а) якщо a < b, то| a |< |b |; б) якщо a <| b| , то| a| <| b| .
3. За допомогою координатної прямої порівняйте числа a і b, якщо:
а) a > 0, b > 0, − |a| < − |b| ; б) −a > 0, −b > 0, | b| >| a| .
4. Розташуйте в порядку падання числа − ; –0,625; − .


Картка для творчої групи
1. Зобразіть на координатній прямій безліч чисел, які задоволь-
няють нерівність:
а) 3 < |x|  6; б) 3 < |x +2|4 .
 2. Визначте, чи є правильним твердження:
а) якщо a < b, то| a |< |b |; б) якщо a <| b| , то| a| <| b| .
3. За допомогою координатної прямої порівняйте числа a і b, якщо:
а) a > 0, b > 0, − |a| < − |b| ; б) −a > 0, −b > 0, | b| >| a| .
4. Розташуйте в порядку падання числа − ; –0,625; − .



Картка для творчої групи
1. Зобразіть на координатній прямій безліч чисел, які задоволь-
няють нерівність:
а) 3 < |x|  6; б) 3 < |x +2|4 .
 2. Визначте, чи є правильним твердження:
а) якщо a < b, то| a |< |b |; б) якщо a <| b| , то| a| <| b| .
3. За допомогою координатної прямої порівняйте числа a і b, якщо:
а) a > 0, b > 0, − |a| < − |b| ; б) −a > 0, −b > 0, | b| >| a| .
4. Розташуйте в порядку падання числа − ; –0,625; − .





Картка 1
Розташуйте в порядку спадання числа:
а) -6; 7; -7; 8; -8; 9; -9; 10; -10;           б) -1; 0; 1; -0,01; 0,001; -0,0001; 0;
в) 2,8; -2,7; 2,6; -2,08; 2,07; -2,06; 0.

Картка 1
Розташуйте в порядку спадання числа:
а) -6; 7; -7; 8; -8; 9; -9; 10; -10;           б) -1; 0; 1; -0,01; 0,001; -0,0001; 0;
в) 2,8; -2,7; 2,6; -2,08; 2,07; -2,06; 0.

Картка 1
Розташуйте в порядку спадання числа:
а) -6; 7; -7; 8; -8; 9; -9; 10; -10;           б) -1; 0; 1; -0,01; 0,001; -0,0001; 0;
в) 2,8; -2,7; 2,6; -2,08; 2,07; -2,06; 0.

Картка 1
Розташуйте в порядку спадання числа:
а) -6; 7; -7; 8; -8; 9; -9; 10; -10;           б) -1; 0; 1; -0,01; 0,001; -0,0001; 0;
в) 2,8; -2,7; 2,6; -2,08; 2,07; -2,06; 0.


Картка 1
Розташуйте в порядку спадання числа:
а) -6; 7; -7; 8; -8; 9; -9; 10; -10;           б) -1; 0; 1; -0,01; 0,001; -0,0001; 0;
в) 2,8; -2,7; 2,6; -2,08; 2,07; -2,06; 0.

Комментариев нет:

Отправить комментарий