Урок № 84
Тема. Розкриття дужок.
Розв'язування вправ.
Мета: відпрацювати навички застосування вивчених правил для розв’язування вправ
із розкриттям дужок і взяттям доданків у дужки. Продовжувати розвивати вміння
виконувати додавання і віднімання раціональних чисел, опираючись на вивчені
правила. Виховувати прагнення до вдосконалення знань умінь і навичок.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Перевірка
домашнього завдання
(чотири учня біля дошки з подібними до
домашніх завданнями)
Запитання для учнів:
Які числа називаються протилежними
Чому дорівнює сума протилежних чисел.
Як додати два дроби з однаковими знаменниками
Як додати два дроби з різними знаменниками
Що є сумою двох від'ємних чисел
Як від одного числа відняти інше
II. Систематизація та узагальнення знань
Усні вправи
1.
Обчисліть:
а) -1 + (-7); - 17 + (-13); -10 + (-20); -0,2 +
(-2,8); (-10) + (-90), -
+
;
б) -3 + 3; -7 + 7; -5
+ 3; -11 + 8; 10 + (-6); 12 + (-
16); -5 + 6; -7 + 19;
в) 5 - (-2); 5 - 7; -3 - 8; -6 – (-9).
2.
Чи правильно розкрито дужки?
а) 3
+ (-5 - 2) = 3 - 5 - 2; б) 3 - (-5 + 2) =
3 + 5 - 2;
в) 3
- (5 - 2) = 3 - 5 - 2; г)
3 - (5 + 2) = 3 - 5 + 2.
Ігровий момент
3. * на дошці числа-3; 5; -7: «Я додав два числа і від цієї суми відняв третє
число. У мене вийшло деяке від'ємне число. Яке?»
Під час розв'язування усних вправ учні
повторюють основні алгоритми, пов'язані із додаванням і відніманням раціональних
чисел. Більш детальніше додавання, віднімання і їх особливості розглядаємо під
час виконання письмових вправ.
III. Узагальнення та вдосконалення вмінь
Розв'язування
вправ
1.
а) Виконайте віднімання: -3,2 - (6,3); -4
- 1
; -2,6 - (-1,4); 2
- 3
.
б) Розв'яжіть
рівняння: 2,4 + х = -2
; z -
= 6
.
в) Знайдіть
значення виразу:
- (-1,8 - 4,3) - 5,7.
2.
Розкрийте дужки і спростіть вираз:
а) (5,3 + а) - (а + 6,4); б) - (9,4
- b) + (- b + 3,7);
в) - (х - 5,8 - у) - (11,3 - х); г) –(a – b – 7,4) + (-7,4 + b + a).
3.
Обчисліть:
4.
Розкрийте дужки і знайдіть значення
виразу:
а) 4,35 - 5 -
(1,63 - 2,72); б) (0,211 + 0,817) -
(0,302 - 0,7);
в) - 8,543 - (-
3,52 + 7,133 - 1,48) - (4,006 + 0,5).
5.
Розв'яжіть рівняння: а) 11 – х – 8 = -2,3; б) –х + 7 – 18 = 5.
IV. Підсумки уроку
Ігровий
момент «Найрозумніший*
Тестові
запитання
На дошці записані два різних числа, наприклад -11 та 3. Учень швидко
відповідає на запитання, які учитель ставить у короткій формі.
1)
Модулі.
2)
Яке з чисел більше?
3)
Два цілих числа між ними.
4)
Два числа, менші за обидва.
5) Два
числа, більші за обидва.
6)
Сума чисел.
7)
Різниця.
8)
Сума першого і числа, протилежного
другому.
V.
Домашнє завдання
Пар.5 ст.202, запитання
№1137, 1138, повт.1118
Комментариев нет:
Отправить комментарий